HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Kardemir Haddecilik. San ve Tic. A.Ş.

1969’da  Denizli’de kurulan ilk üretim tesisiyle Kardemir Haddecilik. San ve Tic. Ltd Şti, adıyla Türkiye demir-çelik sektörüne giriş yapan Kardemir, 2001 yılı itibariyle ithalat ve ihracata başlamış ve 50 yılı aşkın süredir emin adımlar ile ilerleyerek 650 kişiden fazla çalışanı, 3 adet üretim hattı ve uzun mamul ürün grubunda yıllık 700 bin ton uzun çelik profil üretim kapasitesi ile yerli ve uluslararası Demir-çelik sektörünün öncü kuruluşları arasında yerini almıştır (Aralık, 2017)

2018 yılı Ocak ayında ise Anonim Şirket haline gelmesiyle ünvanı Kardemir Haddecilik Sanayi ve Ticaret Anonim şirketi olarak değişmiştir.

Genel merkezi Denizli‘de olan Kardemir’in İzmir ve Denizli’de üretim tesisleri bulunmaktadır; Denizli’de 1969 yılında kurulan tesis 8.000 m2 kapalı alanda 1 hat ile,  İzmir’de 1998 yılında üretime başlayan tesis ise şu anda kapalı 30.000 m2 , toplam 55.000 m2 saha üzerinde 2 hat ile küçük-orta-büyük kesit sıcak haddelenmiş, düşük karbonlu ticari çelik profil üretimini ve ayrıca stoklamasını sürdürmektedir.

 

En son teknoloji ile donatılmış olan tesislerimizde ürün gamı dahilinde uluslararası standartlarda 2000’e yakın standart ebat ve kalitede üretim yapılmasının yanı sıra müşterilerin taleplerine bağlı olarak özel kalite, özel veya standart dışı ölçülerde de üretim yapılmaktadır. Üretim yelpazemizi yeni ürün ve ebatlarla her dönem daha çok genişleterek müşterilerimize tüm ürün gruplarını tek bir kaynaktan sağlayabilme fırsatı sunmakta ve bu yönümüzle de uluslararası çapta tercih edilen bir marka haline gelmiş bulunmaktayız.

Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasındaki yerini kapasite artışı ve yeni yatırımlar ile daha üst sıralara taşıyan Kardemir istikrarını korumakta, ihracatta Türkiye'nin en büyük 1000 firması sıralamasında ise her zaman ilk 100 içerisinde yer almasının yanında İhracat pazarlarında da ilk tercih edilenlerden biridir..


Yaklaşık 50 yıllık üretim, 20 yıllık ihracat tecrübesi ile tüm dünyada 90’dan fazla ülkeye ihracat yapan KARDEMIR, sektöründe kalite, ürün yelpazesi, yatırımları, ilkleri başaran ve rakiplerine rol model olan yapısı ile çıtasını her geçen gün daha da yükseğe taşımaktadır. (Ağustos,2018)

Sektör tecrübesi ve güvenilirliği, müşteri odaklı üretimi, katıldığı fuarlar,  düzenli müşteri ziyaretleri, referanslarla eklenen yeni müşteriler ve taleplere hızlı dönüşü sayesinde oluşturduğu müşteri portföyünün genişliği, sağlam iş ilişkileri ve 90‘dan fazla ülkede kullanılan ürünleriyle, üretiminin %20’ini yerli müşterilerine ayırırken, %80’ini de ihraç ederek global bir şirket olmuştur.

Kardemir her zaman ‘en iyi kalite üretim ve müşteri hizmetini’ gerçekleştirerek müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine en önemli hedef olarak seçmiş;  yatırımları, her yıl artan üretim kapasitesi ve başarıları ile gurur kaynağımız olmuştur.


2005 - 2018 Kardemir Haddecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ©

Bulutomo